Online Alışveriş Yetkisi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) 27 Ekim 2016 tarihinde iletilen talimatı gereği, kart hamillerinin açıkça talebinin bulunmadığı hallerde, bireysel banka kartı ve kredi kartlarının elektronik ticaret işlemlerine kapalı olarak üretilmesi ve konuyla ilgili BDDK tebliği öncesinde kart üretilmiş tüm kart hamillerinden de bu talebin toplanması gerekmektedir.

Söz konusu uygulama kapsamında 1 Şubat 2018 tarihine kadar, bu talebi alınmamış olan tüm bireysel kart müşterilerinin kredi kartları ile banka kartları 1 Şubat 2018 tarihinde internet alışveriş işlemlerine kapatılacaktır.

1 Şubat 2018 öncesi ve sonrasında aşağıdaki adımları takip ederek kredi kartınızın online alışverişe yetkisinin açılmasını temin edebilirsiniz.
  • Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları için: SMS ile AÇIK yazıp bir boşluk bırakarak kart üzerindeki müşteri numaranızı 4944’e göndermeniz gerekmektedir. Onay vermek için göndereceğiniz SMS’ten herhangi bir ücret alınmayacaktır.
  • İş Bankası Kredi Kartları için: Aralarında boşluk bırakarak “ONAY” yazıp herhangi bir bireysel İş Bankası kredi kartı ya da Bankamatik kartınızın son altı hanesini 4402’ye SMS ile göndermeniz yeterlidir. Tercihiniz sadece bazı kartlarınızın açık kalması yönünde ise 0850 7240724 / İş Bankası Çağrı Merkezi üzerinden müşteri numaranız ve müşteri şifreniz ile bağlanarak kart bazlı onayınızı iletebilirsiniz.
  • Garanti Bankası Kredi Kartları için: ONAY ve kredi kartının son 6 hanesini yazarak 3340 a sms gönderebilirsiniz.
  • Diğer Tüm Kredi Kartları için: