KolayOto

Sepetinizde hiç ürün yok.

Nokian Line

Nokian Line

Nokian Line

Yaz lastikleri kategorisinde kaliteli ve uzun ömürlü lastik arıyorsanız sizlere Nokian Line yaz lastik modellerini önerebiliriz. Nede mi? Çünkü Nokian lastikleri yeni geliştirilen X-Blokları ve Swoop kanalları sayesinde olağan üstü yol tutuşu ve performansı sağlamaktadır. İki yönlü çalışan yiv blok teknolojisi sayesinde lastiğin merkezine de destek vermekte ve lastiğinizin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Ayrıca pek çok sürücünün şikâyet ettiği lastik gürültüsü yine Nokian Line yaz lastikleri modelleri ile en aza indirilmiş şekilde tasarlanmıştır. Bunun yanında yağışlı havalarda ve ıslak zeminlerde aracın kızaklamasını önlemek için geliştirilen Swoop olukları enine şekilde tasarlanmıştır. Tüm bu yenilikler lastiğinizin uzun ömürlü olması ve yaz ayları boyunca tüm hava koşullarında sizlerin güvenli şekilde yolculuklar yapabilmeniz için özenle geliştirilmiştir. Ödüllü lastik markası Nokian tüm bu yenilikçi gelişmeleri motor sporları için yaptığı çalışmalarla kazanmış ve tüm üretim modellerine uygulamıştır. Nokian Line lastikleri sıcak yaz aylarında asfalt sıcaklığının lastiğinizin hızla yıpranmasına engel olması amacıyla özel bileşikli hamuru ile üretilmektedir. Böylece lastik içi sıcaklığı korunmakta, lastiğin hızla aşınması engellenmektedir. Yaz lastiği kategorisinde diğer markalarda olmayan DSI yani güvenli sürüş göstergesi sürücünün lastiği kolay görebilecek yerine yerleştirilerek suda kızaklama riskini su damlası sembolü ile belirtmektedir. Böylece sürücünün sıvı seviye kontörlü çok daha kolay olmaktadır. Nokian Line lastikleri güvenli ve uzun ömürlü kullanım için tasarlanmıştır.

Nokian Line yaz lastiği, yaz aylarının hızla değişen hava koşullarına ustalıkla uyum sağlayarak yağış sonrası kayganlaşan yolda yüksek hızlarda seyrederken mükemmel yol tutuşu ve kusursuz direksiyon hakimiyeti sunar.

 • YÜKSEK HIZDA BİLE KOLAY DİREKSİYON HAKİMİYETİ VE KARARLI SÜRÜŞ
 • SUDA KIZAKLAMAYI ÖNLEYEN ETKİN SIRT DESENİ, MAKSİMUM ISLAK YOL TUTUŞU
 • GÜVENLİ VE EKONOMİK
Yüksek sürüş kararlılığı, düşük yuvarlanma direnci

Nokian Line’ın sırt desenindeki “cross-block sipe” adı verilen özel ince kanallar lastiğe sürüş kararlılığı kazandırır, yuvarlanma direncini ve gürültü seviyesini azaltır. Nokian Line bu özellikleriyle son derece konforlu bir sürüş deneyimi sunar.

Suda kızaklamayı önleyen etkili sırt deseni

Nokian Tyres’ın “Swoop Groove” adını verdiği ve lastiğin omzundan çevresel ana kanallara doğru enine ilerleyerek derinleşen eliptik oluklar, ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu sağladığı gibi zorlu koşullarda bile lastiğin kızaklama yapmasını önler.

Mükemmel sürüş hakimiyeti

Lastiğin dış omzunda bulunan enine kanalların sonunda yer alan İkili Blok (Double Block) desteği, mükemmel sürüş hakimiyeti sağlar.

Güvenliği Artıran Yenilikler
Sessiz kanal tasarımı Güçlendirilmiş lastik omuzları Sürüş güvenliği göstergesi (DSI)
Lastik sesini azaltır, lastiğin ısınmasını engeller. Aşınma direnci artar ve aynı lastikle daha çok kilometre yapmak mümkün olur. Viraj alırken, şerit değiştirirken ve yoldaki engebelerden kaçarken mükemmel bir sürüş konforu sağlar. Lastiğin sırtındaki rakamlar ana kanalların milimetre cinsinden derinliğini gösterir. Nokian patentli.
Nokian Akıllı UHP Silika Saflaştırılmış yağlar
Lastiğin ıslak zeminde yol tutuşunu güçlendirir ve mükemmel direksiyon hakimiyeti sağlar. Güçlü ve esnektir. Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz.
Nokian lastikleri test başarıları

Nokian’ın farklı pazarlar için özel olarak tasarladığı geniş ürün yelpazesi her yıl çeşitli otomobil dergileri ve test kuruluşları tarafından düzenlenen testleri başarı ile geçmektedir. Testleri başarı ile tamamlayan lastiklerimize her koşulda güvenebilirsiniz.

ADAC (03/2015)
Nokian Line, 185/60 R 14 82H
“Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans, mükemmel aşınma direnci.”
TEST BİRİNCİSİ
Stiftung Warentest Summer tyre test 2015 Almanya
Nokian Line 185/60 R14 H
“Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans.”
ADAC (04/2014)
Nokian Line, 175/65 R 14 T
“Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans.
ÖAMTC (04/2014)
Nokian Line, 195/65 R15 V
“Kuru zeminde çok iyi performans. Islak zeminde iyi.”

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Devamı...

Size uygun Nokian Line lastiklerini buradan bulun!

 • Ücretsiz Kargo
  Yeni lastik satın almayı en kolay şekilde yapabilmenizi istiyoruz. Hem siparişlerinizde hem iadelerinizde ücretsiz kargo hizmetinden faydalanabilirsiniz..
 • 30 Gün İade Güvencesi
  Lastik alırken içinizin rahat etmesini istiyoruz. Tüm ürünlerimizi memnun kalmadığınız takdirde herhangi bir sebep göstermeksizin 30 gün içinde iade edebilirsiniz.
 • 900+ Montaj Noktası
  Yeni lastiklerinizin montajı için Türkiye'nin dört bir yanında 900'den fazla montaj noktası sunuyoruz.. Montaj noktalarımızın arasına katılmak için tıklayın!