• Ücretsiz Kargo Lastik
 • 30 gün iade güvencesi
 • Müşteri Hizmetleri : 0850 288 80 20

KolayOto

Sepetinizde hiç ürün yok.

Yaz lastiğinizin kış sertifikalı olmasını ister misiniz?

CrossClimate, yaz lastiğinin ıslak ve kuru zeminde frenleme ve yakıt tasarrufu avantajları ile kış lastiğinin soğuk hava ve hafif karlı koşullardaki performans ve tutunmasını bir arada sunar. Trafik denetimlerinde kontrol edilen (3PMSF) kış lastiği sertifikasyonuna sahiptir.

 • Ücretsiz Kargo
  Yeni lastik satın almayı en kolay şekilde yapabilmenizi istiyoruz. Hem siparişlerinizde hem iadelerinizde ücretsiz kargo hizmetinden faydalanabilirsiniz..
 • 30 Gün İade Güvencesi
  Lastik alırken içinizin rahat etmesini istiyoruz. Tüm ürünlerimizi memnun kalmadığınız takdirde herhangi bir sebep göstermeksizin 30 gün içinde iade edebilirsiniz.
 • 900+ Montaj Noktası
  Yeni lastiklerinizin montajı için Türkiye'nin dört bir yanında 900'den fazla montaj noktası sunuyoruz.. Montaj noktalarımızın arasına katılmak için tıklayın!
Yeni Michelin CrossClimate Bir Dönüm Noktası
 • 2015 Haziran’da Avrupalı otomobil sahipleri ilk defa kış lastiği sertifikasyonuna sahip bir yaz lastiği satın alma imkanı bulacaklar.
 • Michelin CrossClimate’ın yaz lastiği ve kış lastiği özelliklerini birleştiren teknolojisi sayesinde, yıl boyunca tüm hava koşullarında güvenli sürüş imkanı sağlamak mümkün olacak.
devamı...

Yeni, farklı ve beklenmeyen. Michelin CrossClimate yaz ve kış lastiklerinin faydalarını tek bir lastikte toplayan tek seridir. Kuru zeminde kısa mesafede frenleme sağlar, ıslak zeminde en üst klasman olan “A” sınıfı Avrupa lastik etiketi sınıflandırmasına sahiptir, ve kış mevsiminde kullanıma uygun olduğunu 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake – Üç Zirveli Dağ Kar Tanesi) sertifikasyonu ile (sertifikasyonun zorunlu tutulduğu ülkelerde dahi) belgeleyerek her mevsim ve zemin koşulunda kullanıma uygun olduğunu ispat eder. Üstelik tüm Michelin lastiklerinde olduğu gibi, Michelin CrossClimate serisi de yüksek dayanıklılık, yakıt verimliliği ve konforlu sürüş koşulları sağlar.

Michelin’in ürün gamına yeni eklenen Michelin CrossClimate lastikleri, Avrupalı otomobil sahipleri arasında giderek artan, farklı ve değişken hava koşullarında daha fazla güvenlik ihtiyacını karşılıyor. Yol ve hava koşulları bir günden diğerine, aynı gün içerisinde hatta bazen saatler içerisinde değişiklik gösterebiliyor. Aniden gelen yağmur ve kar yağışı otomobil sürücülerini, kendi ve sevdiklerinin güvenliğini sağlamak için doğru ekipmana sahip olmaya zorluyor. Yeni Michelin CrossClimate, değişken hava koşullarına karşı hazırlıklı olma güvencesi sağlıyor. Bütün bunların ötesinde, bu yeni lastikler, tam güvenliği yalın ve ekonomik şartlarda sunuyor. Otomobil sahipleri yalnızca bir Michelin CrossClimate lastik seti ile tüm yıl boyunca, her türlü hava koşulunda güvenli sürüş imkanı sağlayabiliyor.

Yeni Michelin CrossClimate aynı lastikte daha fazla performans sunarak, Grubun Michelin Total Performance ana stratejisini de tam olarak yansıtmaktadır. Bu strateji Grubun tüm araştırma ve geliştirme aktivitelerini kapsar. Michelin, müşterilerin beklentilerine en iyi şekilde cevap veren yenilikleri hayata geçirmek için önce otomobil sahiplerinin ekipmanlarını nasıl kullandıklarını derinlemesine araştırır. Bunun için Grup, 2014 yılında “Road Usage Lab” (Yol Kullanım Laboratuarı) çalışmasını hayata geçirmiştir. Michelin CrossClimate bu üstün birikim ve araştırma sürecinin sonucudur.

Michelin CrossClimate: Tüm Hava Koşullarında Tam Güvenlik Sağlayan Tek Lastik
 • Michelin CrossClimate hem yaz mevsimi hem kış mevsimi olmak üzere tüm hava koşullarında yeterli güvenlik sağlayan tek lastiktir
 • Lastiğin sağlamlığı Michelin Total Performance stratejisini sergiler, müşteriyi yakından anlamak ve yenilikçi yaklaşım ile tek lastikte daha fazla performans sunulmasını olanaklı kılar
devamı...

Otomobil sahipleri, her gün yağmur, kar, ani sıcaklık değişimi gibi beklenmedik hava koşulları ile karşılaşıyorlar. Mevcut çözümler otomobil sahiplerinin ihtiyaçlarına tam olarak cevap veremiyor. Michelin’in gerçekleştirdiği araştırmalar gösteriyor ki:

Avrupalı otomobil sahiplerinin %65’i yıl boyunca yaz lastiği kullanıyor (denetimin kış lastiğini zorunluluğu kıldığı Almanya’da bu rakam %20 seviyesinde iken, zorunlu denetim uygulanmayan Fransa’da %76 seviyesinde). Bu şekilde soğuk ve karlı hava koşullarında, buzlu yollarda sürüş güvenliği risk altına girmiş oluyor. (GFK 2014 Avrupa Tüketici Anketi)

Her on Avrupalı otomobil sahibinden dördü, mevsim değişimlerinde lastik değiştirmenin zor olduğunu ve lastik değişimini mümkün olduğunca ertelemeyi tercih ettiklerini belirtiyor. (Ipsos 2014/2015 Satın Alma Alışkanları Anketi) Bazı sürücüler kış lastiği almanın zorlukları sebebiyle kış aylarında lastiklerini değiştirmeyi tercih etmiyor veya gerçekleştiremiyor. %3 (Almanya) ve %7 (Fransa) arasında sürücler kış lastiklerini yıl boyunca kullanıyor, ki bu durum özellikle sıcak hava koşullarında kuru zeminde fren mesafesini ve yakıt tüketimini olumsuz etkiliyor. Avrupa’da kullanıma sunulan dört mevsim lastikler kış lastiklerine göre özellikle ıslak zeminde daha verimsiz performans sergiliyor. Avrupa Birliği etiketleme sistemine göre bu lastiklerin bir çoğu “C” ve “E” sınıfı ıslak zeminde kavrama performansına sahip. Ek olarak, yakıt tüketiminde “C” ve “F” sınıfları arasında performans sergiliyorlar. Karşılaştırma yapmak için Michelin Energy Saver+ lastiklerinin “B” ve “C” sınıfı yakıt tüketimi performansına sahip olduğunu dikkate alabilirsiniz.

Çelişkili olarak, dört mevsim lastiklerin en çok rağbet gördüğü ülkeler, Almanya gibi değişken hava koşulları sebebiyle mevsimsel sürüş koşullarına uygun ekipman gerektiren ülkeler. Bu durum sürücülerin daha kolay çözümlere ihtiyaç duyduğunu ortaya çıkarıyor. Zorunlu ve yoğun denetim olan ülkelerde dahi sürücüler, lastiklerini senede iki defa değiştirmenin önüne geçmek için yollar arıyor. Her mevsim lastik değiştirme zorunluluğu her iki Alman sürücüden biri tarafından “zorluk” olarak değerlendiriliyor.

Birleşik Krallık’taki tüketicilerin %62’si ve Fransa’daki tüketicilerin %47’si araçlarında yaz lastiği kullanırken dört mevsim lastik kullandıklarını düşünüyorlar. Sonuç olarak lastikleri ve araçlarının sergilemesi gerekenden daha düşük performans sergilediğinden haberdar dahi değiller. Böyle bir ortamda, Michelin, yaz lastiği ve kış lastiği teknolojilerini bir arada sunan ilk ürünü sürücülerin kullanımına sunarak hem sürüş güvenliğini hem de tasarrufu arttırıyor. Michelin CrossClimate serisi kış lastiği sertifikasyonuna sahip ilk yaz lastiği olma özelliği taşıyor. Bu, yaz lastiğinin kuru ve ıslak zemindeki kavrama performansı, enerji verimliliği ve uzun ömrü ile kış lastiğinin soğuk ve karlı yollardaki kavrama ve frenleme performansını birlikte sunduğu anlamına geliyor.

Michelin CrossClimate, Grubun, sürücülerin gittikçe zorlaşan seçimlerinden özgürleşmelerini sağlamaya adanmışlığını sergiliyor. Genellikle bir seçim aynı zamanda bir vazgeçiş ile bir arada gelir. Michelin bu düşünce tarzını kabullenmiyor ve Ar-Ge ekibini aynı lastikten daha fazla performans sağlamayı hedefleyen farklı bir stratejiye odaklıyor.

Zor olan, teoride birbirine ters orantılı olarak artan/azalan özelliklerin, tasarım süreçlerinde yarattığı çelişkileri ortadan kaldırmak. Bunu yapmak yalnızca yenilikçilik değil aynı zamanda endüstriyel ölçekte sunulabilecek özel çözümleri sağlayabilecek gelişmiş teknolojilere sahip olmayı gerektiriyor. Kış lastiği özelliklerine sahip ilk yaz lastiği Michelin CrossClimate, Avrupa’da bunu başarabilen ilk Michelin lastiği olma niteliği taşıyor.

Bu doğrultuda Michelin CrossClimate, aniden bastıran kar yağışı da dahil olmak her türlü hava koşullarıyla karşılaşan sürücüler için, kavrama, enerji tasarrufu ve dayanıklılık alanlarında bir Michelin yaz lastiğinden beklenilen performansı sunarken, soğuk ve kar yağışlı koşullarda ve buzlu yollarda bir Michelin kış lastiğinden beklenilen tutunma ve frenleme performansını sağlıyor.